Aktuality

DEŇ ZEME
V rámci programu Zelená škola a pri príležitosti „Dňa Zeme“ sme zrealizovali tieto aktivity:
„Cesta do rozprávky“
- vyčistili sme od komunálneho odpadu starú „Hrhovskú cestu“;
- aktivitu zrealizovali deti z triedy „Slniečok a Včeličiek“ pod vedením p. učiteliek
„Zdravie na tanieri“
- deti z triedy „Motýlikov“ zhotovili a vysadili „mini bylinkovú špirálu“ za pomoci p. učiteliek a podpory konzultantky Zelenej školy Lenky Smetankovej;
„Chceme znova používať veci“
- zrealizovali sme „burzu detských kníh , hračiek a oblečenia“ (pre širokú rodičovskú verejnosť);
„Malí farmári“
- sadenie zemiakov na políčku farmára;
- aktivitu zrealizovali deti z triedy „Včeličiek“
„ Strom hojnosti “
- zasadili sme ovocný strom - jabloň v školskej záhrade;
- aktivitu zrealizovali deti z triedy „Motýlikov
pozri fotogalériu

NÁVŠTEVA U ZAJKA POBEHAJKA
Návštevou na hospodárskom dvore malé deti z triedy Vrabčekov získali nových "kamarátov" - zajka Pobehajka, psa Elzu, sliepky. Veru ťažko sa nám lúčilo so zvieratkami.
pozri fotogalériu

VEĽKONOČNÉ TRADÍCIE
Veľký týždeň pred Veľkou nocou sa niesol v znamení ľudových tradícií. Pútavé rozprávanie vystriedalo ručné maľovanie vajíčok a pletenie korbáčov pod vedením p. Muránskej a p. Muránskeho.
pozri fotogalériu

LYŽIARSKY VÝCVIK
Už sa stalo dobrou tradíciou, že v zimných mesiacoch organizujeme pre deti lyžiarsky výcvik, ktorý sa aj tohto roku tešil veľkej obľube. Dvadsaťštyri nadšených a odhodlaných detí sa s veľkými očakávaniami zhromaždili v areáli SKI centre Levoča, kde pod vedením piatich inštruktorov zdolávali "malé", veľké kopce. Každý podľa svojich schopností a odvahy dosiahol jednu zo siedmich úrovní. Víťazná medaila a diplom boli tou najkrajšou odmenou pre každého "malého" lyžiara.
pozri fotogalériu

SNEŽNÁ KRÁĽOVNÁ
V jedno februárové dopoludnie naši "škôlkári" zažili pôsobivé divadelné predstavenie v podaní študentiek SPgŠ pod vedením PaedDr. Švábovej. Improvizované divadelné predstavenie, podkladom ktorého  bola rozprávka od H. Ch. Andersena "Snežná kráľovná", viedla deti k nadobúdaniu estetickej skúsenosti (od kostýmov, hudobnej stránky a pohybovej kultúry) k získavaniu komunikačných zručností cez charakterizáciu postáv. Spätnou väzbou pre študentky budú výtvarné produkty našich detí.
pozri fotogalériu

ZIMNÉ RADOVÁNKY
Zima prináša množstvo zábavy, radosti a šantenia, kde sa deti do sýtosti môžu vyhrať na snehu a so snehom. Zimná sánkovačka, stavanie snehuliakov, manipulovanie s lopatkami, vytvárajú u detí celoživotné spomienky na krásy detstva. Pobyt vonku v zimných mesiacoch sme obohatili aj o "sprejerské" výtvarné kreácie, sánkarské preteky, či hľadanie pokladu v zasneženej krajine.
pozri fotogalériu

ZVIERATKÁ V ZIME
Edukačnými hrami spoznávame svet. Príznačný názov pre hru, ktorá bola zameraná na starostlivosť o zvieratá v zime. Deti z triedy vrabčekov sa tejto úlohy zhostili veľmi rady.
pozri fotogalériu

KARNEVAL V MŠ
Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde. Táto úvodná pieseň v podaní študentiek SPgŠ v Levoči, pod vedením PaedDr. Švábovej odštartovala ďalší ročník karnevalu v našej MŠ, ktorý bol trocha iný od tých minulých. Hlavným motivačným činiteľom boli metódy a prostriedky tvorivej dramatiky, prostredníctvom ktorých sa deti zmocňovali nových poznatkov a zážitkov, nielen z rozprávkového, ale aj reálneho života.
pozri fotogalériu

DIVADLO ZLATÁ RYBKA
Vo februári navštívil MŠ bábkoherec z Košíc. Divadlo o zlatej rybke poukázalo na hodnoty ako je odvaha, priateľstvo a láska. Zlatá rybka "čarovala" aj popoludní. Svoje priania a sny vyjadrovali deti prostredníctvom kresby.
pozri fotogalériu

DARUJTE 2% Z VAŠICH DANÍ
Vážení rodičia a priatelia našej materskej školy!
Dovoľujeme si Vám pripomenúť, že aj v roku 2012 môžete poukázať 2 % z Vašej zaplatenej dane na čiastočné financovanie školských projektov.
Ak sa rozhodnete venovať svoje 2% z dane, pomôžete nám pri revitalizácií školského areálu. Máme v úmysle zmodernizovať detské športové i oddychové atrakcie a vytvoriť chodník zdravia v záhrade.
Tlačivo s už vyplnenými údajmi o našej organizácií si môžete:
    · vyzdvihnúť u triednych učiteliek alebo
    · stiahnuť na web stránke školy


Za príspevky ďakujeme!
Po vyplnení je potrebné tlačivo odovzdať na Daňový úrad, alebo ich priniesť späť do materskej školy, odkiaľ sa hromadne doručia na Daňový úrad.

Tlačivo môžete stiahnuť tu!